DATO ACADEMIE

Leer veranderen voordat het vijf voor twaalf is.

Eén methode, op drie lagen tegelijk: jezelf, je team en je organisatie. Van een gratis eerste kennismaking tot certificering als DATO filosoof.

  • Eigen methode: het D.A.T.O.-kompas
  • Certificaat bij elke training
  • Kleine groepen
DATO DOELANALYSERENTESTENOMSLAG

KEUZEHULP IN 3 VRAGEN

Vind je ingang, op de DATO-manier.

Drie vragen volgens ons eigen kompas. De vierde stap, de Omslag, is jouw advies.

Wat wil je bereiken?

Begin bij waar je echt heen wilt.

HET VOLLEDIGE AANBOD

Alles op een rij.

GRATISGratis

Online kennismaking

Proef de methode in je lunchpauze.

  • Het D.A.T.O.-kompas in één uur
  • De acht principes uitgelegd
  • Vanaf je eigen plek
1 uur, 12.00 tot 13.00Online
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Meld je aan
GRATISGratis

Kennismakingsochtend Outdoor

Eén ochtend buiten, als voorproef.

  • Ervaar hoe wij in de natuur werken
  • Voel of de vijfdaagse bij je past
  • Kleine groep
1 ochtend, 9.00 tot 12.30In de natuur
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Meld je aan
GRATISGratis

Kennismakingsochtend Persoonlijke ontwikkeling

Eén ochtend voor jezelf.

  • Een eerste blik op waar je staat
  • Ervaar de werkwijze van de vijfdaagse
  • Kleine groep
1 ochtend, 9.00 tot 12.30Op locatie
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Meld je aan
PRAKTIJKTRAINING€ 2.250excl. btw

Coachend leiderschap

Schakel tussen sturen en coachen.

  • Eén DATO-fase per dag
  • Scenariodag met een professionele acteur
  • Online leeromgeving tussen de blokken
4 dagen in 2 blokken, 9.00 tot 16.00Open inschrijving of incompany
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Bekijk training
PRAKTIJKTRAININGOp aanvraag

Teamtraining

Je hele team in beweging, op jullie eigen vraagstuk.

  • Het echte doel achter de aanname
  • Werken aan de kern, voorbij de symptomen
  • Dag 4: presentatie aan de directie
  • Online leeromgeving tussen de dagen
4 aaneengesloten dagen, 9.00 tot 16.00Incompany, team van 8 tot 15
EERSTVOLGENDE STARTIn overleg, op jullie planning
Vraag een voorstel aan
PRAKTIJKTRAINING€ 2.495excl. btw

Outdoor coaching

In beweging komt ook je denken in beweging.

  • Telefoon in, rugzak op
  • Buiten bewegen en overnachten
  • Vertaald naar iets concreets voor thuis
5 dagen, 9.00 tot 16.00Open inschrijving of incompany
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Bekijk training
PRAKTIJKTRAINING€ 2.995excl. btw

Persoonlijke ontwikkeling

Vijf dagen om helder te krijgen wat jij wilt.

  • Doorvragen tot de echte reden
  • Oefenen met uitspreken wat je ziet
  • Een concreet plan voor thuis, team of club
  • Online leeromgeving tussen de dagen
5 dagen, ma tot en met vr, 9.00 tot 16.00Open inschrijving
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Bekijk training
CERTIFICERING€ 495excl. btw

Foundation

De basis van de methodiek.

  • Kompas en veranderdynamiek
  • Eerste toepassing in je eigen praktijk
  • Certificaat Foundation
1 dag, 9.00 tot 16.00Zwolle
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Word DATO filosoof
CERTIFICERING€ 1.950excl. btw

Practitioner

Zelfstandig veranderingstrajecten leiden.

  • Vijf contactdagen verspreid over het jaar
  • Toepassen op echte trajecten
  • Online leeromgeving tussen de dagen
  • Certificaat Practitioner
5 contactdagen, 9.00 tot 16.00Zwolle
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Word DATO filosoof
CERTIFICERING€ 4.950excl. btw

Master

De methodiek overdragen aan anderen.

  • Anderen trainen en begeleiden
  • Supervisie door ervaren trainers
  • Online leeromgeving tussen de dagen
  • Certificaat Master
4 contactdagen, 9.00 tot 16.00Na afgeronde Practitioner
EERSTVOLGENDE STARTZie de agenda
Word DATO filosoof

AGENDA, ALTIJD ACTUEEL

De eerstvolgende momenten.

  1. 28okt 2026
    Online kennismakingVANDAAGEén uur, tijdens de lunchpauze, vanaf je eigen plek12.00 tot 13.00 uur
    GRATISAanmelden
  2. 31okt 2026
    Kennismakingsochtend Persoonlijke ontwikkelingVANDAAGEén ochtend, voorproef op de vijfdaagse9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  3. 28nov 2026
    Kennismakingsochtend OutdoorVANDAAGEén ochtend in de natuur9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  4. 12dec 2026
    Kennismakingsochtend OutdoorVANDAAGEén ochtend in de natuur9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  5. 15dec 2026
    Online kennismakingVANDAAGEén uur, tijdens de lunchpauze, vanaf je eigen plek12.00 tot 13.00 uur
    GRATISAanmelden
  6. 19dec 2026
    Kennismakingsochtend Persoonlijke ontwikkelingVANDAAGEén ochtend, voorproef op de vijfdaagse9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  7. 20jan 2027
    Online kennismakingVANDAAGEén uur, tijdens de lunchpauze, vanaf je eigen plek12.00 tot 13.00 uur
    GRATISAanmelden
  8. 13feb 2027
    Kennismakingsochtend OutdoorVANDAAGEén ochtend in de natuur9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  9. 27feb 2027
    Kennismakingsochtend Persoonlijke ontwikkelingVANDAAGEén ochtend, voorproef op de vijfdaagse9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  10. 11mrt 2027
    Coachend leiderschap, editie 1VANDAAG11-12 en 25-26 maart, Bakkeveen9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  11. 13mrt 2027
    Kennismakingsochtend Persoonlijke ontwikkelingVANDAAGEén ochtend, voorproef op de vijfdaagse9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  12. 12apr 2027
    Persoonlijke ontwikkeling, ronde 1VANDAAGMaandag 12 tot en met vrijdag 16 april9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  13. 15apr 2027
    Certificering FoundationVANDAAGEén dag, Zwolle9.00 tot 16.00 uur
    CERTIFICERINGAanmelden
  14. 24apr 2027
    Kennismakingsochtend OutdoorVANDAAGEén ochtend in de natuur9.00 tot 12.30 uur
    GRATISAanmelden
  15. 11mei 2027
    Certificering Practitioner, startVANDAAGVijf contactdagen, mei tot en met november9.00 tot 16.00 uur
    CERTIFICERINGAanmelden
  16. 24mei 2027
    Outdoor coaching, ronde 1VANDAAGMaandag 24 tot en met vrijdag 28 mei9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  17. 7jun 2027
    Persoonlijke ontwikkeling, ronde 2VANDAAGMaandag 7 tot en met vrijdag 11 juni9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  18. 17jun 2027
    Coachend leiderschap, editie 2VANDAAG17-18 juni en 1-2 juli, Bakkeveen9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  19. 2sep 2027
    Certificering FoundationVANDAAGEén dag, Zwolle9.00 tot 16.00 uur
    CERTIFICERINGAanmelden
  20. 13sep 2027
    Outdoor coaching, ronde 2VANDAAGMaandag 13 tot en met vrijdag 17 september9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  21. 23sep 2027
    Coachend leiderschap, editie 3VANDAAG23-24 september en 7-8 oktober, Bakkeveen9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  22. 15nov 2027
    Persoonlijke ontwikkeling, ronde 3VANDAAGMaandag 15 tot en met vrijdag 19 november9.00 tot 16.00 uur
    PRAKTIJKTRAININGAanmelden
  23. halfmrt 2028
    Certificering Master, startVANDAAGNa afgeronde PractitionerExacte datum volgt
    CERTIFICERINGMeer informatie

Nieuwe data volgen binnenkort. Neem gerust contact op voor de mogelijkheden.

Hans en Suzanne leunen op een houten hek aan het begin van een bospad, met hun hond
HANS EN SUZANNE Het hek staat open. Er is plek voor jou.
Zonlicht door de bomen op een bospad, met mos over de wortels

NATUUR, NET BUITEN HET DORP

Wilder dan je zou verwachten.

Een open hemel, grond die na regen meegeeft onder je laarzen, een pad tussen heide of veen. Schapen of Schotse hooglanders houden het landschap open, oude bomen staan er al eeuwen. Met een beetje geluk zie je een ree, of hoor je een vogel die je niet kunt thuisbrengen. Er lopen zelfs weer wolven rond, al zul je ze niet zien.

Het decor van Coachend leiderschap, Outdoor coaching en Persoonlijke ontwikkeling.

Vos in het gras bij zonsopgang
Das in het gras na de regen
Paarden grazend in de wei bij de bosrand

WAAROM EEN ACADEMIE

Een academie, omdat alles op één methode rust.

Het D.A.T.O.-kompas komt voort uit twintig jaar praktijk in internationale organisaties. Hans en Suzanne geven het zelf door. Elke training is een ingang tot diezelfde methode, en elke stap brengt je dichter bij het moment dat je haar zelf kunt dragen.

01Eén methodeElke training volgt het kompas: Doel, Analyseren, Testen, Omslag. Wat je in de ene training leert, versterkt de volgende.
02Een routeVan kennismaken via praktijk naar Foundation, Practitioner en Master. Je groeit stap voor stap, in je eigen tempo.
03Leren tussen de dagenBij de meeste trainingen loopt onze online leeromgeving mee: voorbereiding vooraf, verwerking tussendoor en naslag achteraf.
04Een certificaat als mijlpaalElke training sluit af met een certificaat. Met de certificering laat je zien dat je de methode beheerst en kunt overdragen.

Veelgestelde vragen

Hoe weet ik welke training bij mij past?

Doe de keuzehulp bovenaan deze pagina, of begin met een gratis kennismaking. Je kunt ook altijd even bellen met Hans of Suzanne.

Kan ik individueel instromen bij Teamtraining?

Teamtraining is incompany, voor een heel team. Individueel instromen kan bij Coachend leiderschap, Outdoor coaching en Persoonlijke ontwikkeling.

Valt een training onder mijn opleidingsbudget?

Bij de meeste werkgevers wel. Neem contact op, dan leveren we een onderbouwing die je kunt doorsturen.

Zijn de locaties met het openbaar vervoer te bereiken?

Met de auto is het makkelijkst. Kom je met het openbaar vervoer, dan halen we je op van het station.

Wordt er gezorgd voor eten, drinken en overnachting?

Koffie, thee en lunch op contactdagen, diner bij meerdaagse trainingen. Overnachting regelen we graag voor je.

Kan ik gratis parkeren en mijn elektrische auto opladen?

Ja, allebei.

Het is 11:49.
Begin vandaag.

De eerste stap is gratis en duurt een uur.

Liever eerst even overleggen? Mail naar info@datomanagement.com